ان ال پي مخفف "برنامه ريزي عصبي? کلامي" يا به عبارت فراگيري مهارت هاي کلامي، ذهني و رفتاري است که تقريبا عبارت تخصصي به نظر مي رسد. اما شما به آن به اين گونه نگاه کنيد:


عصبي با عملکرد مغز و حافظه، انديشه ها و عواطف ما سر و کار دارد.


کلامي درباره نحوه اي است که ما انديشه هايمان، اعم از کلامي و غير کلامي، را از طروقي مانند زبان بدن، به ديگران انتقال مي دهيم.


برنامه ريزي به برنامه ريزي هاي عادي انديشه و رفتارهايي اشاره دارد که ما همه روزه انجام و باز انجام ميدهيم - به عبارت ديگر عادت هايمان. بعضي از اين برنامه ها (يا عادات) قطعا براي شما داراي پيامدهاي مثبت هستند و بعضي از آنها شايد حاوي پيامدهاي مثبت براي شما نباشند و اين همان جايي است که ان ال پي کارش را انجام مي دهد: عادت هاي شما را برنامه ريزي مجدد مي کند، به گونه اي که شما، در اغلب اوقات، مي توانيد در همه جنبه هاي زندگي خود تجربيات مثبت تر داشته باشيد.


ان ال پي در سالهاي دهه 70 توسط ريچارد باندلر و جان گريندر به وجود آمد. آنها طيفي از تکنيک ها و مدل هايي را ايجاد کردند که اساسا رفتار و انديشهاي منفي اي را که همه ما در معرض آنها قرار داريم از کار مي اندازد و عواطف، خاطرات، انديشه ها و زبان سازنده اي را فعال مي سازد که موجب پيشرفت شخصي و احترام به خويشتن شود. از دهه 1980 به بعد افراد حرفه اي بخش اقتصاد، کار آفرينان، مربيها و درمانگران ان ال پي را به کار گرفته اند و خود را با آن سازگار ساخته اند


" ان ال پي عادت هاي شما را به گونه اي باز برنامه نويسي مي کند که شما بتوانيد، در بيشتر مواقع، در همه جنبه هاي زندگي خود تجربيات مثبت تر داشته باشيد"


چرا ان ال پي براي اعتماد به نفس؟ اگر همه ما انسان ها داراي خلق و خوي شاد و اعتماد به نفس قطعي بوديم طبيعتا به ان ال پي نياز نداشتيم. اما زندگي شبيه به آن نيست و اگر ما حتي در يک جنبه از زندگي خود با اعتماد به نفس باشيم معنايش اين نيست که ما در زمينه ديگر فاقد اعتماد به نفس نيستيم.


بنابراين چه چيزي شما با افراد ديگر را از دستيابي به اعتماد به نفس باز مي دارد؟ پاسخ احساسات شما است. و اين به مقدار زياد شامل پيش آمد مشکلاتي مانند ترس، اضطراب، بي اعتمادي به خود، افسردگي? ميشود که همگي شما را گمراه مي سازند و احساس اعتماد به نفس شما را متوقف مي سازند.


آنچه ان ال پي انجام مي دهد اين است که علت اين نوع احساسات بازدارنده را که به مثابه عامل بازدارنده قابليت و توانمندي شما عمل مي کنند، پيدا مي کند و به شما کمک مي کند که درب به روي انواع امکانات را بگشاييد و تغييرات لازم را انجام دهيد تا بتوانيد به احساس دلخواه خود برسيد. ان ال پي شما را وادار مي سازد که با شوق و حرارت آنچه را که واقعا مي خواهيد، دنبال کنيد.


" ان ال پي به شکل بسيار موثري به کنه علت احساسات شما پي مي برد و تغييرات لازم را انجام مي دهد تا شما بتوانيد به نحوه احساس مورد دلخواه تان برسيد"


از همين حالا توجه به سه عنصر اي - آي- ام (آگاهي- نيت- انگيزه (AIM) را آغاز کنيد.


شما در هر زمينه اي که مي خواهيد با اعتماد به نفس شويد- خواه . برگزار کردن يک نشست، گپ زدن اجتماعي يا گسترش فعاليت حرفه اي يا راندن يک اتومبيل باشد- ان ال پي ابزار کمک به شما را در اختيار دارد که شما بتوانيد به اهداف خود برسيد. ما انجام اين کار را از طريق تکنيک اي-آي- ام ("آگاهي نيت- انگيزه حرکت" (AIM)) تشويق مي کنيم که مجموعه اهدافي هستند که بر تجربيات حرفه اي طولاني امان و تکنيکهاي عملي آموزش ان ال پي و تمريناتي که ما در زير بيان مي کنيم استوارند:


 1. آگاه شويد که چگونه از روي عادت درباره اعتماد به نفس احساساتي را خلق مي کنيد.


2. با استفاده از نيت مثبت اروند( با اعتماد به نفس ترانديشيدن را آغاز کنيد تا بدين وسيله به خود باوري خود قدرت ببخشيد.


 3. با استفاده از طيفي از تکنيکها نوعي احساس جالب "انگيزه" را در خودتات ايجاد کنيد با اعتماد به نفس رفتار کنيد و آنچه را که واقعا مي خواهيد به دست آوريد. اين کار بسيار ساده اي است، چون بر اين فرض استوار است که:


 1. شما نياز داريد که خود آگاهي خلق کنيد (به دنيا و آنچه مردم مي گويند، نحوهاي که آن را مي گويند، زبان بدن، لحن صدا و غيرو. بيشتر توجه کنيد)


 2. شما به خود باوري نياز داريد (محدوديت هايي را که مانع از آن مي شوند که اهدف اتان را انتخاب کنيد، بشناسيد.)


 3. از الف و بي، سي حاصل مي شود به خودتان قدرت ببخشيد.


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


انبار کالا و مواد کتابخوانی در قرنطینه رزرو هتل در اصفهان بهار از میانِ غربت‌ها Jeff Megan دانلود طرح توجیهی شرکت سمپاشی و طعمه گذاری پیشگامان